nagłówek newsletter gminy izabelin
galeria zdjęć gminnych
KORONAWIRUS - INFORMACJE

Nowe zasady bezpieczeństwa [od 7 listopada]

MASZ NA TO WPŁYW
Kwiaty za graty
 • Od 16 października 2020 każda osoba, która dostarczy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny lub zużyte opony otrzyma niespodziankę.
 • W dniach 28 i 29 listopada będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrośmieci i opon „na życzenie” dla osób, które nie mają możliwości samodzielnie dostarczyć ich do PSZOK. Ponad to możecie wypożyczyć od nas przyczepkę do transportu na własną rękę!

 

WIEŚCI Z GMINY
Internetowe Biuro Obsługi Klienta w GPWiK Mokre Łąki!
 • W celu ułatwienia i usprawnienia kontaktu z naszą spółką, uruchomiliśmy dla Państwa Internetowe Biuro Obsługi Klienta - eBOK. Serwis pozwala na bieżący podgląd Państwa konta oraz wiele innych korzyści.
Informacja dotycząca wydłużenia terminu rozliczenia dotacji na budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej
Inwentaryzacja zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych/przyzakładowych oczyszczalni ścieków
 • Od 9 listopada do 4 grudnia 2020 na terenie Gminy Izabelin przeprowadzany będzie spis zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych/przyzakładowych oczyszczalni ścieków.
Powszechny Spis Rolny
 • W całej Polsce rozpoczął się już Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego.
PRACA
Nabór na stanowisko podinspektor ds. inwestycji w Wydziale Rozwoju i Bieżącego Utrzymania
WIEŚCI Z SOŁECTW
 • Przygotowujemy tablice o patronach ulic w Laskach. Biogramy opracowane przez historyków Marka Słonia i Krzysztofa Korytko będą umieszczone przy następujących ulicach: Jana Wieczorka, Antoniego Daszewskiego, Karola Szymanowskiego, Zygmunta Sokołowskiego, Jerzego Wolffa, na Rondzie Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego i w Alei Matki Róży Czackiej. Siostry Franciszkanki pomogły nam opisać zasługi i życie Matki Róży Czackiej założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi oraz innych osób, których losy splotły się z dziejami Dzieła Lasek.
 • Wolontariat w Laskach. Działamy i pomagamy osobom potrzebującym. Wśród nas są strażacy z OSP Laski, którzy mogą zrobić zakupy osobom starszym i przebywającym na kwarantannie. Prosimy dzwonić do sołtys Lasek 664 272 788 lub napisać na adres mailowy radasolecka.laski@izabelin.pl
 • Strażacy mimo odwołanych zbiórek często spotykają się w akcjach niesienia  pomocy dla  mieszkańców. Dziękujemy.
 • Wspieramy Przedszkole w Laskach. Z funduszy Sołectwa Laski przedszkole zakupiło nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie " Królowa Jesieni - Dynia". Współpraca z przedszkolem jest tradycją zapoczątkowaną przez śp. Sołtysa Stanisława Maciasa. W auli przedszkola mogą się odbywać zebrania mieszkańców i niektóre sportowe zajęcia organizowane w ramach naszego sołeckiego funduszu.
  W przedszkolu oraz u sołtys trwa akcja zbierania nakrętek - pomagamy Michasiowi wygrać walkę z SMA.
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach „Kampilaski”, zorganizowały kolejną edycję warsztatów z kompostowania. Tym razem ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkanie ze specjalistką Anną Sytą odbyło się zdalnie. Okazuje się, że także praktyczne warsztaty da się zorganizować w Internecie! Brawo Kampilaski!
 • Spacer po KPN z przewodnikiem planowany jest w weekend 21 lub 22 listopada (zależny od warunków pogodowych oraz jeśli pozwolą na to warunki epidemiologiczne). Trasa piesza na szlakach prowadzić będzie do miejsca dawnej zapasowej bazy dowodzenia Układu Warszawskiego. Obecnie zmieniona na kwaterę główną nietoperzy. Osobliwością przyciągającą spacerowiczów jest namalowany tam mural pt. Nietoperze.

Żegnamy naszego mieszkańca, przyjaciela, wielkiego artystę -  Bolesława Gasińskiego. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom składamy kondolencje. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę tj. 18.11.2020 o godzinie 11:00 w Kaplicy Matki Boskiej Anielskiej w Laskach. Niestety ze względów epidemiologicznych obowiązuje limit osób mogących brać udział w ceremonii w budynku Kaplicy.

Polub nas na Facebooku
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online