11 czerwca 2021 Pokaż wersję online
NEWSLETTER GMINY IZABELIN
WYBORY

Już w najbliższą niedzielę tj. 13 czerwca 2021 wybieramy sołtysa Truskawia oraz zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Gminy Izabelin z okręgu nr 14 Truskaw.

Kandydaci na Sołtysa Truskawia:

 • Pawlak Piotr
 • Sienicka Maria

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów sołeckich dostępne na stronie: www.gmina.izabelin.pl/379,aktualnosci

Kandydaci do Rady Gminy Izabelin:

 • Bykowska Patrycja
 • Daniel Eliza

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów uzupełniających do Rady Gminy dostępne na stronie:www.bip.izabelin.pl/p,222,wybory-uzupelniajace

Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa, Izabelin C ul. 3 Maja 49
Głosujemy w godzinach: 7:00 - 21:00

23. IZABELIŃSKIE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

11-13 czerwca 2021

Centrum Kultury Izabelin oaz scena plenerowa
"Pod sosnami" (ul. Matejki 21)

Program Festiwalu:

 • 11 czerwca (piątek): Dzień białoruski - Rewolucja jest kobietą
 • 12 czerwca (sobota):
  - Różewicz - Czy świat nie mówi za dużo?
  - Lem - Przemilczane wątki biografii
 • 13 czerwca (niedziela): Kultura po pandemii

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.planetaizabelin.pl 

MASZ NA TO WPŁYW

Prekonsultacje projektu planu miejscowego wsi Izabelin C CENTRUM. W oczekiwaniu na wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego rozpoczynamy pozaustawowe prekonsultacje projektu planu. Na wszelki uwagi, opinie i sugestie zmian czekamy do 30.06.2021 r. Prosimy kierować je na adres mailowy: kancelaria@izabelin.pl lub dostarczać do Urzędu Gminy w wersji papierowej.

 

II edycja programu kompostowania - odbierz kompostownik!

 

Konkurs - wykonaj poidełko dla owadów zapylających i wygraj jeden z 5 zbiorników do zbierania deszczówki o poj. 265 litrów.

 

Moda niszczy naszą planetę - Kupujemy coraz więcej i pozbywamy się coraz szybciej. Zachęcamy do sprawdzenia jak wiele litrów wody zużywamy do produkcji odzieży i jak zanieczyszczenie plastikiem wpływa na środowisko.

WIEŚCI Z GMINY

W najbliższą sobotę (12 czerwca) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

 

Nowa siedziba GOPS - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Izabelinie rozpoczął urzędowanie w nowej siedzibie znajdującej się w drugiej części budynku Urzędu Gminy ul. 3 maja 42 od strony patio (dawniej siedziba restauracji "Mnie, mnie”)

 

Ryneczku po sąsiedzku w Gminie Izabelin - 12 czerwca (sobota) -  Przyjdźcie na zakupy i na śniadanie z sąsiadem. W tym tygodniu pojawią się oczekiwane swojskie wędliny oraz domowe pierogi, krokiety i kopytka...a w ofercie gastronomicznej festiwal holenderskich zapiekanek od Aleksandra i drożdżowe szlagiery z izabelińskiego Kramu.

 

Świadome Rodzicielstwo - Program Edukacyjny dla Przyszłych Rodziców - Zapraszamy do udziału w kursach chętne mieszkanki gminy Izabelin same bądź z osobą towarzyszącą. Zajęcia obejmują spotkania z położnymi, pielęgniarką, lekarzem, dietetyczką, instruktorką ćwiczeń i fizjoterapeutką. Kursy są bezpłatne - w całości finansowane ze środków Gminy Izabelin.

WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY

15 czerwca (wtorek), o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu Spotkania filmowe z Krzysztofem Zanussim. Wydarzenie odbędzie się w trybie stacjonarnym, ul. Matejki 21 (sala widowiskowa) oraz online @Centrum.Izabelin, wstęp wolny

16 czerwca (środa), o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl "Stand up!", czyli taneczny pokaz zespołu Profil Dance. Na scenie zobaczymy m.in. etiudę dyplomową Ewy Koneckiej pt. "Szepty" w wykonaniu Zespołu Profil, najnowsze choreografie  "Wonderlast" i "October", sceniczny debiut grupy JazzFil w układzie "Dream" oraz tancerzy Profil Mini tańczących do piosenki "Giants". Wstęp wolny.

20 czerwca (niedziela) Finał IX Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki", godz. 16.00, sala widowiskowa CKI lub online

Mini Mistrzostwa Europy w piłce nożnej - Turniej eliminacyjny dla dzieci z rocznika 2010, 13 czerwca (niedziela), godz. 9.00, stadion LKS Ryś Laski, ul. Wieczorka 50

Izabelin Grand Opening - otwarcie Skateparku w Izabelinie, 20 czerwca (niedziela), godz. 14.00-20.00, ul. Wojska Polskiego 5, Hornówek

Izabeliński Walking z Robertem Korzeniowskim 25 czerwca (piątek) godz. 16:00

Półkolonie offline

Badmintonowe półkolonie

Konkurs ofert na instruktorów w CKI

WIEŚCI Z SOŁECTW

LASKI

Zajęcia joga na powietrzu w najbliższą sobotę 12.06.2021 odbędą się o godzinie 12:00 na boiskach Ryś ul. Wieczorka 50 w Laskach. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników, trwają 90 minut. Koło Gospodyń Wiejskich Kampilaski serdecznie zaprasza! Prosimy o przyniesienie własnej maty.

Wolontariusze w Laskach i radni sołeccy roznoszą materiały gminne - raport o stanie gminy oraz "Zero Waste" o propozycjach postępowania zgodnie z zasadami jak najmniej śmieci dla czystego środowiska. Jutowe torby są dostarczane do każdej posesji jeszcze do końca tygodnia (pozostały ulica Wieczorka, Treny oraz leśniczówki).

Daj dyla do lasu! Daj dyla do lasu! Zapraszamy wszystkich chętnych na leśny relaks w duchu Shinrin-Yoku, w niedzielę 20 czerwca (godziny wieczorne). ShinrinYoku to relaks, pobycie ze sobą i z naturą. Zanurzenie się w lesie w celu osiągnięcia korzyści zdrowotnych, wprowadzenia się w stan dobrostanu :) Spacer jest bezpłatny dla uczestników, prowadzony przez Moc Lasu. Obowiązują zapisy na email: soltys.laski@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, miejscowości zamieszkania oraz numeru kontaktowego. Spacer kierowany jest do młodzieży i osób dorosłych.

Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Laskach Kampilaski, informuje, że w dniu 26 czerwca (sobota) o godzinie 12:00 odbędzie się Zwyczajne Zebranie Członków Koła Gospodyń Wiejskich. Zebranie odbędzie się na terenie boiskowo-rekreacyjnym w Laskach, ul. Wieczorka 50

19 czerwca (sobota) planujemy spotkanie z mieszkańcami ulic Piaskowej i Daszewskiego w Laskach w celu ustalenia planu działania dla tych ulic. Chodzi o wspólne ustalenie, co jest możliwe i w jakim zakresie czasowym – kiedy i jakie prace zaplanować i uwzględnić te ulice we wszystkich koniecznych planach.

KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
facebook
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online