Banner newslettera - w tle łoś w lesie, w części głównej herb gminy Izabelin oraz napis Newsletter - Urząd Gminy Izabelin.
Masz na to wpływ - banner

WYBIERZ NAZWĘ RONDA W IZABELINIE

 • Mieszkańcy Izabelina po raz pierwszy będą mogli bezpośrednio zdecydować o nazwie i patronie wspólnej przestrzeni publicznej.
 • Bohaterskie czyny, a może społecznikowska postawa to wartości które chcesz promować? Uważasz, że ktoś z zasłużonych dla Gminy Izabelin wymaga szczególnego uhonorowania? Może wolałbyś nadawać nazwy bardziej neutralne? Przyrodnicze? Geograficzne? Metaforyczne? Głosuj - wreszcie masz prawdziwy wpływ.
 • Proces zgłaszania projektów trwa do 11 września
 • Zgłaszanie projektów odbywa się na platformie: rondo.izabelin.pl

KONCEPCJA SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE IZABELIN - ANKIETA

 • Temat gospodarki odpadami to jeden z najpilniejszych problemów nie tylko gminy Izabelin czy Polski, ale całego świata. W ramach naszej małej społeczności, chcemy rozwiązać go jak najlepiej, ale nic w tym obszarze nie zrobimy bez współpracy z Mieszkańcami i poznania ich potrzeb oraz problemów w tym zakresie. Zanim rozpoczniemy konsultacje społeczne na temat Koncepcji Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Izabelin, proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli nam na przygotowanie dokumentu do oficjalnego procesu konsultacji. Ankieta jest anonimowa, będziemy wdzięczni za jej szczere wypełnienie do końca.

SPOTKANIE W SPRAWIE UCHWAŁY KRAJOBRAZOWEJ

 • Zapraszamy do zapoznania się z treścią zaktualizowanego projektu uchwały krajobrazowej oraz do udziału w spotkaniu otwartym w dniu 22.09.2020 r. o godz. 19.00 w CKI i składania uwag.
 • Przedsiębiorców zachęcamy do udziału w konsultacjach indywidualnych z Wykonawcą. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.uchwalakrajobrazowa.izabelin.pl.
 • Na Państwa uwagi czekamy do dnia 30.09.2020 r.

OGŁOSZENIA O WYŁOŻENIU DO PUBLICZNEGO WGLĄDU PROJEKTÓW ZMIANY MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PROSUMENTEM

"I Ty możesz zostać prosumentem" - jest to cykl artykułów poruszających obszar Odnawialnych Źródeł Energii.

wieści z gminy - banner

DZIAŁALNOŚĆ PSZOKU W SOBOTĘ 26 WRZEŚNIA

 • Informujemy, że 26 września 2020 r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 • Akcja odbędzie się 19 września br. (sobota) w godz. 10.00 - 16.00.
 • Mieszkańcy zainteresowani uczestnictwem w akcji powinni zgłosić się do swojego sołtysa lub osoby przez niego wyznaczonej po odbiór worków i rękawiczek.
 • Więcej informacji na temat akcji.

PROGRAMY I ZAJĘCIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY IZABELIN

KONKURS "MÓJ POMYSŁ NA ZBIERANIE DESZCZÓWKI" - WYNIKI

NIE DOKARMIAJ DZIKICH ZWIERZĄT

 • Dokarmianie dzikich zwierząt, które przez omyłkę zbłądziły wśród terenów zamieszkałych, jest strasznym błędem i może mieć wiele złych następstw.
 • Dzikie zwierzęta, które są regularnie dokarmiane przez ludzi lub mają zapewniony łatwy dostęp do resztek żywności w śmietnikach, błyskawicznie zatracają naturalne odruchy i przyzwyczajają się do łatwego źródła pożywienia. Strach wobec ludzi zanika, a wręcz widok człowieka kojarzony jest z jedzeniem co nie jest normalne. Taki stan rodzi wiele negatywnych następstw, jak wypadki i kolizje drogowe z udziałem dzikich zwierząt, krążących po ulicach. Ponadto zwierzęta mimo, że oswojone z widokiem człowieka wciąż pozostają dzikie i ich reakcja zawsze może być nieobliczalna.
 • Najlepsze co możemy zrobić to nie karmić i nie podchodzić, a wówczas zwierzę pozbawione źródła łatwego pożywienia powróci do lasu.

POWSZECHNY SPIS ROLNY

W całej Polsce rozpoczął się już Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. 

WYBORY NA SOŁTYSA TRUSKAWIA

W związku z rezygnacją Patrycji Bykowskiej z funkcji Sołtysa sołectwa Truskaw trzeba wybrać nowego Sołtysa. Wybory odbędą się 20 września 2020 r. Poniżej załączamy kalendarz wyborczy związany z organizacją nowych wyborów oraz inne niezbędne dokumenty. 

KALENDARZ ZEBRAŃ WIEJSKICH w sprawie rozdziału środków z Funduszy Sołeckich na 2021 rok

Sołectwo

Data zebrania

Godzina

Miejsce zebrania

Kwota Funduszu Sołeckiego na rok 2021

Izabelin C

23 września 2020 r.

18.00

OSP ul. Matejki 33

69 205,10 zł

Laski

21 września 2020 r.

19.00

Boisko w Laskach ul. Wieczorka 50 

69 205,10 zł

Mościska

19 września 2020 r.

17.00

Plac zabaw w Mościskach

48 858,80 zł

Truskaw

23 września 2020 r.

19.00

Boisko na Mokrych Łąkach 

69 205,10 zł

Nadchodzące wydarzenia - banner
Modyfikuj subskrybcję    |    Zobacz w przeglądarce