Banner newslettera - w tle łoś w lesie, w części głównej herb gminy Izabelin oraz napis Newsletter - Urząd Gminy Izabelin.

KORONAWIRUS - INFORMACJE

Nowe zasady bezpieczeństwa

Masz na to wpływ - banner

Zadbaj o środowisko

Konsultacje społeczne - koncepcja selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Czekamy na Państwa uwagi!

wieści z gminy - banner

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości gminnych położonych we wsiach: Laski, Truskaw i Izabelin C

Twoja opaska - gminny program usług teleopiekuńczych

 • Od września na terenie naszej gminy funkcjonuje pilotażowy program usług teleopiekuńczych, którego odbiorcami są niesamodzielni, chorzy i niepełnosprawni mieszkańcy powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Powszechny Spis Rolny

 • W całej Polsce rozpoczął się już Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego.

Nabór na stanowisko inspektor ds. kancelaryjno-archiwalnych w Wydziale Organizacyjnym

 1. Zachęcamy do udziału w głosowaniu na maszt z flagą biało-czerwoną! Do 11 listopada można oddać głos na Gminę Izabelin  https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/, koniecznie z dopiskiem Izabelin. Już 100 głosów pozwoli na zbudowanie masztu z flagą biało-czerwoną w centrum Lasek.
 2. Projektujemy ścieżkę turystyczną w Laskach - szlak spacerowy po ciekawych miejscach naszej wsi. Kryteria i kształt trasy konsultujemy z Towarzystwem Krajoznawczym "Krajobraz", które pomogło nam już  w tworzeniu logo Lasek. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół wsi Laski do zgłaszania ciekawych punktów, historii związanych z miejscami szczególnymi, e-mail na adres soltys.laski@izabelin.pl, radasolecka.laski@izabelin.pl lub telefonicznie do sołtys Lasek 664-272-788
 3. Wolontariat w Laskach. Działamy i pomagamy osobom potrzebującym. Pomagają też strażacy z OSP Laski, którzy mogą zrobić zakupy osobom starszym i przebywającym na kwarantannie. Prosimy dzwonić do sołtys Lasek  664-272-788 lub napisać na adres mailowy radasolecka.laski@izabelin.pl
 4. Rady Gminy Izabelin w dniu 27.10.2020 w swoich obradach omówiła wiele procedur dotyczących remontów w Laskach.
  Gmina Izabelin złożyła wniosek do Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) ul. Przedszkolnej. Po jej uzyskaniu zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe, a prace rozpoczną się z początkiem nowego sezonu budowlanego.
  - Rada Gminy Izabelin przegłosowała zakup działki na styku ulic Przedszkolnej, Klaudyńskiej i Cichowszczyzny.
  - Radni wyrazili zgodę na nabycie w formie darowizny od PWZ działek na terenach leśnych za boiskami Ryś, które przeznaczymy na budowę polany rekreacyjnej. Będzie to miejsce spotkań i wypoczynku dla mieszkańców. Część terenu zajmie wybieg dla psów  zaprojektowany przez specjalistę weterynarii. - Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Produkcyjno - Usługowym sp. z o.o. FORM-AWA na przebudowę urządzeń odwadniających ul. Podleśnej przy numerach 11 i 21 w Laskach, koszt inwestycji to 81 323,91 zł brutto. Prace zostaną zrealizowane w terminie do 28 grudnia 2020 r.
  - W trakcie procedowania jest projekt planu miejscowego wsi Laski, część E (rejon ul. Podleśnej). Gmina Izabelin odbyła spotkanie z udziałem przedstawicieli KPN podczas którego wypracowano warunki na jakich projekt może uzyskać uzgodnienie. Projekt planu został skorygowany i wysłany do KPN celem uzgodnienia (skorygowano max. wysokość zabudowy z 3 do 2 kondygnacji oraz uzupełniono zapisy dot. powierzchni biologicznie
  czynnej o konieczność jej zapewnienia na gruncie rodzimym).
  - Zakończone, ale z uwagami, zostały prace renowacyjne na cmentarzu wojennym w Laskach. Dziękujemy mieszkańcom za kontakt i zgłoszenie zauważonych braków.
 5. Zbiórki czwartkowe OSP Laski są tymczasowo odwołane z powodu ograniczeń pandemii.
Nadchodzące wydarzenia - banner
Modyfikuj subskrybcję    |    Zobacz w przeglądarce