nagłówek newsletter gminy izabelin
załóż konto w ebok mokre łąki

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi sieci lokalnej od 15 grudnia do końca roku będą występowały utrudnienia w dostępie do Urzędu Gminy. Prace te są niezbędne dla zabezpieczenia sprawnego działania urzędu.

KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

MASZ NA TO WPŁYW

Co dalej z uchwałą krajobrazową dla naszej gminy ?

Jaki będzie nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Podleśnej w Laskach?

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Izabelin 14 lutego 2021 r.

 • Do 21 grudnia 2020 – zgłaszanie kandydatów na radnych w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie, pl. Bankowy 3/5/wejście B pok. 42 w godzinach pracy
 • Do 31 grudnia 2020 – pełnomocnicy komitetów wyborczych zgłaszają kandydatów na członków Gminnej Komisji Wyborczej w Izabelinie – zgłoszenia przyjmuje Delegatura KBW
 • Do 15 stycznia 2021 – zgłoszenia kandydatów na członków Obwodowej Komisji Wyborczej w Izabelinie – zgłoszenia przyjmuje Urzędnik Wyborczy za pośrednictwem UG

Kwiaty za graty

 • Od 16 października 2020 każda osoba, która dostarczy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny lub zużyte opony otrzyma niespodziankę.
WIEŚCI Z GMINY

Urząd Gminy Izabelin i PSZOK będą nieczynne w wigilię Bożego Narodzenia (24.12). W Sylwestra (31.12) Urząd Gminy Izabelin będzie czynny do godziny 12.00.

Dziś został odebrany mural przy rondzie we wsi Laski, który powstał z inicjatywy członkiń Rady Sołeckiej Lasek - Pani Agnieszki Głowińskiej oraz Pani Kamili Hoszcz-Komar. 

Mural był finansowany z budżetu Gminy Izabelin w ramach grantu na 25-lecie Gminy Izabelin. 

Harmonogramy wywozu odpadów na 2021 rok

 • Informujemy, że stawki opłat za gospodarowanie odpadami na 2021 rok pozostają w tej samej wysokości.
 • Harmonogramy wywozu odpadów dostarczone będą do skrzynek pocztowych mieszkańców wraz z Gazetką Świąteczną.
 • Więcej informacji pod numerem telefonu: 22 722 86 24

Izabeliński Bazarek Świąteczny

 • Jesteś lokalnym twórcą rękodzieła i chciałbyś zbyć swoje prace, a uniemożliwia Ci to pandemia? Może masz do zaoferowania jakieś świąteczne wyroby spożywcze? Zgłoś się do nas i sprzedaj je lokalnie!

Od 1 do 31 grudnia 2020 r. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium sportowego lub nagrody sportowej w 2021 r.

WIEŚCI Z SOŁECTW
 1. Sołtys Lasek wraz z całą Radą Sołecką składają Mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2021.
  W najbliższy weekend nasi sołeccy wolontariusze dostarczą do mieszkańców list z życzeniami, gazetki gminne oraz harmonogram odbioru odpadów na rok 2021 (nie będzie wysyłany pocztą).
 2. W Laskach przy rondzie powstał pamiątkowy Mural na okoliczność 25-lecia Gminy Izabelin. Dziękujemy wszystkim odważnym mieszkańcom za wzięcie udziału w tym projekcie i przekazanie zdjęć swoich i swoich bliskich do uwiecznienia na muralu. Projekt został przygotowany i wykonany przez Fundację Twoja Pasja, a pomysł i koordynacją zajęły się mieszkanki Lasek pani Kamila Hoszcz-Komar i Agnieszka Głowińska.
 3. Rada Gminy Izabelin uchwaliła budżet na rok 2021, m.in. z ponad 10 zadaniami inwestycyjnymi w Laskach: https://izabelin.budzetyjst.pl/
  Podpisano też umowę na projekt polany rekreacyjnej z odwodnieniem i parkiem dla psów PsiLasek. Tereny na polanę pozyskaliśmy od Powiatu Warszawskiego Zachodniego na cele publiczne i zgodnie z ich przeznaczeniem określonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
 4. Umieściliśmy baner w Laskach przy ul. Słonecznej ze wskazaniami o nieparkowanie w tym miejscu, tak by nie powodować utrudnień w komunikacji samochodowej i nie zagrażać bezpieczeństwu pieszych i innych kierowców. Dla kierowców stosujących się do prośby, przygotowaliśmy drobny upominek do odbioru w sklepie Topaz. Dziękujemy za uważność!
 5. W Laskach zorganizowaliśmy kolejne zadania z funduszu sołeckiego:
  • spacer z przewodnikiem po terenach KPN
  • konkurs fotograficzny, w którym główną nagrodę zdobyła Pani Agnieszka Trojanowska
  • wywiad i film z uczestniczką programu Masterchef Polska i mieszkanką Lasek - Panią Katarzyną Domańską. Materiał filmowy i rozmowę udostępnimy już niedługo
  • odblaski dla mieszkańców, dostępne m.in. w Kościele, w lokalnych sklepach, u sołtys
  • tabliczkę do wodopoju na placu zabaw (będzie zamontowana na wiosnę)
 6. Rada gminy podjęła uchwałę ustanowienia dębu szypułkowego w przedszkolu w Laskach pomnikiem przyrody. Nadano mu imię Staszek, aby upamiętnić śp. Stanisława Maciasa, sołtysa Lasek w latach 2015-2019.
  Trwaja również prace nad ustanowieniem pomnika przyrody i nadania mu imienia Zbyszek dla upamiętnienia pana Zbigniewa Stycznia wieloletniego sołtysa Lasek w latach '90.
  Obaj sołtysi zmarli w trakcie pełnienia swojej społecznej funkcji.
 7. Patroni ulic w Laskach - publikujemy trzy ostatnie nagrania z serii o Patronach ulic w Laskach: Karol Szymanowski, Jan Wieczorek oraz Antoni Daszewski

PRACA
WYDARZENIA
Polub nas na Facebooku
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online