NEWSLETTER GMINY IZABELIN
MASZ NA TO WPŁYW

Nabór wniosków na odbiór i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w 2021 r. rozpoczęty!

 • Mieszkańcy gminy, posiadający na swojej posesji zeskładowane wyroby zawierające azbest, mogą składać w Urzędzie Gminy wnioski o sfinansowanie odbioru (pakowanie i załadunek), transportu i utylizacji (unieszkodliwiania) tych odpadów. Nabór wniosków trwać będzie 30 listopada 2021 r. albo do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel (jeżeli środki zostaną wyczerpane przed 30 listopada 2021 r.)

Zapobiegaj powstawaniu odpadów, a te które wytworzyłeś segreguj na 6!

 • Statystyczny Polak wytwarza rocznie ok. 330 kg odpadów, a niestety mieszkaniec gminy Izabelin ponad 550kg! Jest to wynik, który powinien skłonić nas do refleksji, dlaczego wytwarzamy o prawie 200 kg więcej, niż przeciętny Kowalski?

Skazani na SMOG cz. 7

 • W styczniu br., na terenie „dużej szkoły”, przez ok. dwa tygodnie można było zobaczyć mechaniczne płuca pokazujące wizualnie jakość powietrza jakim oddychamy. Instalacja płuc w Izabelinie, była elementem większej akcji organizowanej przez Polski Alarm Smogowy we współpracy z lokalnymi alarmami smogowymi – dołączyliśmy do grupy 23 miast na terenie pięciu województw, które wzięły udział we wspomnianej akcji.

I Ty możesz zostać prosumentem cz.7

 • Po kilku artykułach i sporej ilości rozmów z mieszkańcami nasuwa się jedna refleksja – każdy z nas poszukuje prostych odpowiedzi by rozwiać swoje wątpliwości: jak zacząć, na o zwracać uwagę, gdzie poszukiwać firm, ile to kosztuje … to najczęściej zadawane pytania. Mało kto pyta o technologię, co może oznaczać, że jesteśmy gotowi zostawić dobór technologii profesjonalistom.
WIEŚCI Z GMINY

Przebudowa ulicy Partyzantów w Laskach w Gminie Izabelin

Za 11 dni koniec zgłoszeń na kandydatów na sołtysa!

WIEŚCI Z SOŁECTW
 1. Ogromnie dziękujemy mieszkańcom, wszystkim wolontariuszom, Skautom Europy – szczep lasecki za udział w akcji "Miło Cię widzieć – wiosenne sprzątanie w Laskach" zorganizowanaj z inicjatywy koordynator Sołeckiego Wolontariatu w Laskach Pani Agnieszki Głowińskiej w sobotę 13.03.2021. Apelujemy nadal o nieśmiecenie w lesie i na naszych wspólnych przestrzeniach. Uzbierano 38 worków, co zaświadcza o tym, jak potrzebna jest akcja i również jak wiele śmieci jest wyrzucanych do miejsc nieprzystosowanych na zbiórkę. Obecnie w lesie w okolicach ul. Podleśnej i Cyklistów, ulicach 3 Maja, Wieczorka, Akacjowej, Słonecznej, Cichowszczyzna i Klaudyńska jest bardzo przyjemnie i czysto. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!!!

 2. Prosimy o zgłaszanie na email soltys.laski@gmail.com bieżących usterek, zniszczeń na drogach i chodnikach powstałych w Laskach po zimie. Zgłoszenia zostaną przekazane do urzędu gminy do działu "Rozwoju i bieżącego utrzymania" w celu ich zbiorczego usunięcia. Dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia!

 3. W Laskach przy parkingu w ulicy ks. J. Wolffa i 3 Maja już od najbliższego poniedziałku stanie pojemnik w kształcie serca przeznaczony na odbiór nakrętek z plastikowych butelek. Środki otrzymane za uzbierane nakrętki zostaną przekazane na finansowanie rehabilitacji i kosztów leczenia Lenego – małego mieszkańca naszej gminy walczącego z siatkówczakiem oka

 4. Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach KampiLaski zaprasza na nordic-walking regularnie w środy o 20:00. Zbiórka w Laskach przy skrzyżowaniu ulic Wieczorka z Akacjową. Marsz trwa około 60 minut.

 5. Laski – mapa ciekawych miejsc naszej wsi. W tym roku tworzymy mapę prezentującą dziedzictwoLasek. Jakie historie kryje nasza wieś? Które miejsca są ważne dla kolejnychpokoleń mieszkańców? Jak poznać lokalne dziedzictwo i o nim opowiedzieć? Zachęcamy mieszkańców i przyjaciół wsi Laski do nadesłania swoich propozycjiciekawych miejsc z krótkim opisem na adres soltys.laski@gmail.com

 6. Pogoda zachęca prowadzenia wiosennych porządków w ogrodach. Przypominamy, że istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z rębaka (gałęzie do max 10 cm obwodu) w wyznaczone dni miesiąca. Proszę o zgłaszenia potrzeby skorzystania z rębaka przez mieszkańców wsi Laski do sołtys wsi Laski: 664 272 788. Szczegółowy regulamin korzystania z rębaka jestdostępny: https://bit.ly/3uCgPEDRównież przyczepka PSZOK jest dostępna bezpłatnie dla mieszkańców. Szczegółowy regulamin korzystania z przyczepki jest dostępny: https://bit.ly/3pWlCNG Umówienie odbioru i podpisanie dokumentów w pokoju 4 w UGI, telefon 22 722 86 24.

 7. Opłata za psa: 24zł/rocznie. Zachęcamy do uiszczania opłaty za psa bezpośredniona konto bankowe gminy lub gotówką u sołtys wsi Laski, do 31 marca 2021. Zawsze proszę o kontakt telefoniczny: 664 272 788

 8. Pomiar jakości powietrza w Laskach - sprawdź czym oddychasz! Czujnik jakości powietrza w Laskach

  Kontrole użytkowania piecy sa prowadzone przez uprawanionych pracowników UGI. Do sołtys wsi Laski: soltys.laski@gmail.com można zgłaszać miejsca wymagające kontroli. Natomiast zgłoszenia podejrzenia spalania śmieci (‘w tym momencie’) można zgłaszać na policję. W naszej gminie najszybszy kontakt z Policją to telefon do oficera dyżurnego KPP Stare Babice (22 752 80 00). Warto w kontakcie z Policją podać, że podejrzewacie Państwo spalanie odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 797, 875 Ustawa o odpadach), które jest zabronione w gospodarstwach domowych na mocy art. 191 Ustawy o odpadach.

  „… Art. 191. Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

  Art. 155. Termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów, z zastrzeżeniem art. 31….”

PRACA

Nabór na stanowisko podinspektor ds. Rady Gminy i Sołectw

Nabór na stanowisko inspektor ds. kancelaryjno-archiwalnych w Wydziale Organizacyjnym

Szukamy osoby do sprzątania!

 • Wymagamy dyspozycyjności, odpowiedzialności, zaangażowania, dokładności, samodzielności i umiejętności pracy w zespole (naprawdę fajnym zespole). Oferujemy pracę w pełnym wymiarze godzin na dwie zmiany 6.00-14.00 lub 12.00-20.00.
 • Przekażcie znajomym :) Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem tel. 22 722 89 30
WYDARZENIA
KORONAWIRUS - INFORMACJE

Szczepienia przeciwko COVID-19 - informacje

Aktualne zasady bezpieczeństwa

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
Polub nas na Facebooku
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online