NEWSLETTER GMINY IZABELIN
MASZ NA TO WPŁYW

Ustawowe konsultacje społeczne uchwały krajobrazowej. Przedsiębiorco, Mieszkańcu – wyraź swoją opinię!

WIEŚCI Z GMINY

Biuro GPWiK Mokre Łąki zamknięte dla interesantów

 • W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń sanitarnych wynikających ze wzrostu ilości zachorowań na koronawirusa, budynek biura Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Izabelin „Mokre Łąki” sp. z o.o. zostaje zamknięty dla interesantów. Prosimy o załatwianie wszelkich spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem bokgpwik@mokrelaki.pl lub telefonicznie pod numerami telefonów 22 721 80 82 lub 508 285 852.

Rozpoczęła się budowa Skateparku

 • 15 marca 2021 r rozpoczęła się budowa skateparku w Hornówku przy ul. Wojska Polskiego

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat

 • 2 kwietnia 2021 r. w godzinach od 9:00 do 17:00
 • Parking przy Urzędzie Gminy, ul. 3 Maja 42
 • Zapisy pod numerem telefonu 42 254 64 10 i 517 544 004 lub on-line medica.org.pl

Za 4 dni koniec zgłoszeń na kandydatów na sołtysa!

Ogłoszenie o Drugim Przetargu Ustnym Nieograniczonym

 • Wójt Gminy Izabelin ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż 2 nieruchomości położonych w gminie Izabelin i stanowiących własność Gminy Izabelin.

Ogłoszenie o Przetargu Ustnym Nieograniczonym na sprzedaż działki we wsi Truskaw

 • Wójt Gminy Izabelin działając na podstawie Uchwał Rady Gminy Izabelin Nr XXXI/248/20 z dnia 27 października 2020 r. ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż: działki ew. nr 604/5 o powierzchni 375 m2  położonej we wsi Truskaw położonej w gminie Izabelin.
WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY
WIEŚCI Z SOŁECTW
 1. W Laskach trwa przebudowa ulicy Partyzantów od ulicy Poznańskiej – do Brzozowej. Utrudnienia w ruchu samochodowym, zalecany objazd ul. Zieloną.
 2. Sesja Rady Gminy w dniu 23.03.2021 zatwierdziła zmiany w budżecie na rok 2021, m.in. celem przeznaczenia wymaganej kwoty na projekt przebudowy ulicy Szymanowskiego i zorganizowanie polany rekreacyjnej w Laskach.
 3. Gmina Izabelin przyjęła uchwałę dotyczącą opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Zadania tymczasowej opieki i leczenia będzie realizowała lecznica weterynaryjna Vetiver przy ul. 3 Maja w Laskach i Pod Centaurem w Mościskach.
 4. Nabyte przez Gminę Izabelin działki w Laskach w kwadracie ulic Podleśnej i Pomidorowej na sesji rady gminy 23.03.2021 regulują własność terenu pod drogą.
 5. Strażacy OSP Laski w dniu 23.03.2021 dostarczyli mieszkańcom Sołectwa Laski ochronne maski medyczne otrzymane przez Gminę z Agencji Rezerw Materiałowych.
 6. W Laskach przy parkingu w ulicy ks. J. Wolffa i 3 Maja już stoi pojemnik w kształcie serca przeznaczony na odbiór nakrętek z plastikowych butelek. Środki otrzymane za uzbierane nakrętki zostaną przekazane na finansowanie rehabilitacji i kosztów leczenia Lenego – małego mieszkańca naszej gminy walczącego z siatkówczakiem oka. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół wsi Laski do zapełniania pojemnika.
 7. Prosimy samodzielnie nie umieszczać na szklanych tablicach sołeckich ogłoszeń, klepsydr na zewnątrz szkła – klej niszczy szkło i powoduje konieczność wymiany szyby. Zawsze istnieje możliwość zamieszczenia ogłoszenia wewnątrz tablicy, prosimy o kontakt z Sołtys Lasek tel 664 272 788 (numer jest również na tablicach szklanych). Dbajmy razem o wspólne mienie. Osoby nadal wieszające ogłoszenia na szkle będą proszonę o czyszczenie tablicy własnymi środkami (nie jest to łatwe) lub wymianę całej szyby.
 8. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z altany mini-pszkoku w Hornówku na terenie parkingu przed ‘małą’ szkołą. Osoby z Kartą Izabelińczyka otrzymują możliwość wyrzucenia baterii, plastików, bez dużych gabarytów i odpadów komunalnych.
 9. Laski – mapa ciekawych miejsc naszej wsi. W tym roku tworzymy mapę prezentującą dziedzictwoLasek. Jakie historie kryje nasza wieś? Które miejsca są ważne dla kolejnychpokoleń mieszkańców? Jak poznać lokalne dziedzictwo i o nim opowiedzieć? Zachęcamy mieszkańców i przyjaciół wsi Laski do nadesłania swoich propozycjiciekawych miejsc z krótkim opisem na adres soltys.laski@gmail.com
 10. Pogoda zachęca prowadzenia wiosennych porządków w ogrodach. Przypominamy, że istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z rębaka (gałęzie do max 10 cm obwodu) w wyznaczone dni miesiąca. Proszę o zgłaszenia potrzeby skorzystania z rębaka przez mieszkańców wsi Laski do sołtys wsi Laski: 664 272 788. Szczegółowy regulamin korzystania z rębaka jestdostępny: https://bit.ly/3uCgPEDRównież przyczepka PSZOK jest dostępna bezpłatnie dla mieszkańców. Szczegółowy regulamin korzystania z przyczepki jest dostępny: https://bit.ly/3pWlCNG Umówienie odbioru i podpisanie dokumentów w pokoju 4 w UGI, telefon 22 722 86 24.
 11. Pomiar jakości powietrza w Laskach - sprawdź czym oddychasz! Czujnik jakości powietrza w Laskach https://airly.org/map/en/#52.292259,20.850533,i9926
 12. Kontrole użytkowania piecy sa prowadzone przez uprawanionych pracowników UGI. Do sołtys wsi Laski: soltys.laski@gmail.com można zgłaszać miejsca wymagające kontroli. Natomiast zgłoszenia podejrzenia spalania śmieci (‘w tym momencie’) można zgłaszać na policję. W naszej gminie najszybszy kontakt z Policją to telefon do oficera dyżurnego KPP Stare Babice (22 752 80 00).
PRACA

Nabór na stanowisko inspektor ds. zrównoważonej mobilności w Wydziale Rozwoju i Bieżącego Utrzymania

Nabór na stanowisko podinspektor ds. Rady Gminy i Sołectw

Szukamy osoby do sprzątania!

 • Wymagamy dyspozycyjności, odpowiedzialności, zaangażowania, dokładności, samodzielności i umiejętności pracy w zespole (naprawdę fajnym zespole). Oferujemy pracę w pełnym wymiarze godzin na dwie zmiany 6.00-14.00 lub 12.00-20.00.
 • Przekażcie znajomym :) Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem tel. 22 722 89 30
KORONAWIRUS - INFORMACJE

Szczepienia przeciwko COVID-19 - informacje

Aktualne zasady bezpieczeństwa

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
Polub nas na Facebooku
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online