NEWSLETTER GMINY IZABELIN

Koncert dla Patrycji

 • Śpiewamy na pokrzepienie serc i nadal zbieramy pieniądze, żeby pomóc rodzinie Patrycji. Została sama w ciężkiej sytuacji finansowej i złamanym sercem po śmierci męża i syna.
 • Zrzutka na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/gdrv4r
MASZ NA TO WPŁYW

Kompostowanie odpadów - bezpłatne warsztaty!

Segreguj zużyte baterie i akumulatory - daj im drugie życie

 • "Zużyte baterie wyrzucane do kosza na odpady zmieszane w efekcie mogą trafić na składowisko, gdzie rozpadają się i przeciekają, w konsekwencji zanieczyszczając glebę i wody gruntowe. Dla przykładu jedna mała bateria guzikowa może skazić 1 m3 gleby i zatruć 400 litrów wody."

DEKLARACJE ODPADOWE – kiedy złożyć lub zmienić?

 • Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązuje wszystkie osoby mieszkające na terenie Gminy Izabelin (nawet bez zameldowania). Opłaty wnosi się w wysokości wynikającej ze złożonej deklaracji, która stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty.
 • Kiedy złożyć lub zmienić?

Trwają ustawowe konsultacje izabelińskiej uchwały krajobrazowej

WIEŚCI Z GMINY

Przebudowa ulicy Polnej w Hornówku

 • Wraz z końcem kwietnia rusza przebudowa ul. Polnej w Hornówku. Czasowa zmiana w organizacji ruchu polegać będzie na możliwości poruszania się tą ulicą tylko w celu dojazdu do posesji oraz poruszania się pojazdów budowy. Czas trwania TOR do 31.08.2021 r. W ramach prac przygotowawczych zostanie przeprowadzona wycinka drzew. W związku z tym zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zmiana terminu wyborów

Od 1 kwietnia 2021 roku istnieje możliwość zamawiania posiłków na wynos w nowopowstałej Gminnej Stołówce w Izabelinie. 

 • Zakupu smacznych i zdrowych obiadów domowych można dokonać za pośrednictwem aplikacji zamowposilek.pl, która jest dostępna na stronie w oknie „Strefa logowania”.
 • Na stronie internetowej Gminnej Stołówki w Izabelinie znajdą Państwo linki do filmów instruktażowych.

Ogłoszenie o Drugim Przetargu Ustnym Nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

 • Wójt Gminy Izabelin ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż dwóch działek w gminie Izabelin we wsi: Izabelin C i w Laski 

Ogłoszenie o Przetargu Ustnym Nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

 • Wójt Gminy Izabelin ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki w gminie Izabelin we wsi Truskaw
WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY
WIEŚCI Z SOŁECTW
 • Zapraszamy wszystkich chętnych na leśny spacer w duchu Shinrin-Yoku, w niedzielę 25 kwietnia (jeśli pozwolą na to obowiązujące przepisy epidemiologiczne). ShinrinYoku to  relaks, pobycie ze sobą i z naturą. Zanurzenie się w lesie w celu osiągnięcia korzyści zdrowotnych, wprowadzenia się w stan dobrostanu :) Spacer jest bezpłatny dla uczestników, prowadzony przez Moc Lasu. Obowiązują zapisy na email: soltys.laski@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, miejscowości zamieszkania oraz numeru kontaktowego. Spacer kierowany jest do młodzieży i osób dorosłych.
 • W Laskach trwa przebudowa ulicy Partyzantów. Chodnik dla pieszych już jest ukończony, pozostały jeszcze trudnienia w ruchu samochodowym. Zalecany jest objazd ul. Zieloną.
 • Pomiar jakości powietrza w Laskach - sprawdź czym oddychasz! Czujnik jakości powietrza w Laskach umieszczony na przedszkolu gminnym w Laskach. Zachęcamy również do wymiany pieców 'kopciuchów', na co samorząd Gminy Izabelin przeznacza znaczne dotacje.
 • Wolontariat w Laskach pomaga. Zgłoszenia do Sołtys Lasek można kierować telefonicznie 664 272 788. Czekamy również na wolontariuszy, którzy chcieliby  uczestniczyć w naszych akcjach. 
 • Samorząd gminy Izabelin rozważa umieszczenie w przestrzeni publicznej (na terenie pasów działek gminnych) kompostowników przeznaczonych na skoszoną trawę. Kompostowniki będą przeznaczone na  odpady zielone z przestrzeni publicznych (pasy dróg, placów zielonych, itp.). Prosimy o zgłaszanie miejsc w Laskach, gdzie taki kopostownik sprawdziłby sie najlepiej na adres email: soltys.laski@gmail.com lub telefonicznie do sołtys Lasek: 664 272 788
 •  Laski – mapa ciekawych miejsc naszej wsi. W tym roku tworzymy mapę prezentującą dziedzictwo Lasek. Jakie historie kryje nasza wieś? Które miejsca są ważne dla kolejnych pokoleń mieszkańców? Jak poznać lokalne dziedzictwo i o nim opowiedzieć? Zachęcamy mieszkańców i przyjaciół wsi Laski do nadesłania swoich propozycji ciekawych miejsc z krótkim opisem na adres soltys.laski@gmail.com
PRACA

Konkurs na stanowisko Dyrektora Gminnego Przedszkola w Izabelinie i Dyrektora Gminnego Przedszkola w Laskach

Szukamy osoby do sprzątania!

 • Wymagamy dyspozycyjności, odpowiedzialności, zaangażowania, dokładności, samodzielności i umiejętności pracy w zespole (naprawdę fajnym zespole). Oferujemy pracę w pełnym wymiarze godzin na dwie zmiany 6.00-14.00 lub 12.00-20.00.
 • Przekażcie znajomym :) Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem tel. 22 722 89 30
KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

 

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
Polub nas na Facebooku
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online