NEWSLETTER GMINY IZABELIN

Koncert dla Patrycji

 • Śpiewamy na pokrzepienie serc i nadal zbieramy pieniądze, żeby pomóc rodzinie Patrycji. Została sama w ciężkiej sytuacji finansowej i złamanym sercem po śmierci męża i syna.
 • Zrzutka na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/gdrv4r
MASZ NA TO WPŁYW

Kompostowanie odpadów - bezpłatne warsztaty!

Poradnik „Kompostuję, bo Ziemię szanuję"

 • Dla Wszystkich mających wątpliwości, tych, którzy nie wiedzą jak zacząć i tych, którzy od lat radzą sobie doskonale powstał Poradnik „Kompostuję, bo Ziemię szanuję”.
 • Zawiera on wytyczne, jak postępować krok po kroku, by uzyskać najlepszy efekt kompostowania.
 • Katalogi w wersji papierowej trafią do skrzynek mieszkańców w maju br.

Na wniosek Rady Sołeckiej rozpoczynamy prace nad aktualizacją planów miejscowych dla Hornówka.

 • Wypowiedz się w zakresie zasad i wskaźników kształtowania nowej zabudowy, maks. wysokości budynków, powierzchni zielonej na działce, intensywności zabudowy, kształtu dachów, wskaźników parkingowych. Zachęcamy do składania wniosków w terminie do 31 maja 2021 r., na adres: kancelaria@izabein.pl
 • Jakie powinny być nowe plany dla Hornówka? Porozmawiajmy o tym 18 maja 2021 r. (wtorek) o godz. 19.00. Formę i miejsce spotkania dostosujemy do aktualnych wymogów sanitarnych. Prosimy o śledzenie gminnych kanałów informacyjnych.

Trwają ustawowe konsultacje izabelińskiej uchwały krajobrazowej

Jeśli jeszcze nie złożyłeś deklaracji podatkowej za 2020 rok zachęcamy do przekazania 1% podatku naszym, lokalnym organizacjom pożytku publicznego oraz mieszkańcom, których los zmusił do szukania wsparcia w ten sposób. Rok 2020 był wyjątkowo trudny dla nas wszystkich, dlatego tegoroczne fundusze pozyskane z 1% są szczególnie ważne.

WIEŚCI Z GMINY

Przebudowa ulicy Polnej w Hornówku

 • Wraz z końcem kwietnia rusza przebudowa ul. Polnej w Hornówku. Czasowa zmiana w organizacji ruchu polegać będzie na możliwości poruszania się tą ulicą tylko w celu dojazdu do posesji oraz poruszania się pojazdów budowy. Czas trwania TOR do 31.08.2021 r. W ramach prac przygotowawczych zostanie przeprowadzona wycinka drzew. W związku z tym zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zmiana terminu wyborów

Od 1 kwietnia 2021 roku istnieje możliwość zamawiania posiłków na wynos w nowopowstałej Gminnej Stołówce w Izabelinie. 

 • Zakupu smacznych i zdrowych obiadów domowych można dokonać za pośrednictwem aplikacji zamowposilek.pl, która jest dostępna na stronie w oknie „Strefa logowania”.
 • Na stronie internetowej Gminnej Stołówki w Izabelinie znajdą Państwo linki do filmów instruktażowych.

Ogłoszenie o Drugim Przetargu Ustnym Nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

 • Wójt Gminy Izabelin ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż dwóch działek w gminie Izabelin we wsi: Izabelin C i w Laski 
WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY
WIEŚCI Z SOŁECTW

Laski

Daj dyla do lasu! Zapraszamy wszystkich chętnych na leśny spacer w duchu Shinrin-Yoku, w niedzielę 25 kwietnia (jeśli pozwolą na to obowiązujące przepisy epidemiologiczne). ShinrinYoku to  relaks, pobycie ze sobą i z naturą. Zanurzenie się w lesie w celu osiągnięcia korzyści zdrowotnych, wprowadzenia się w stan dobrostanu :) Spacer jest bezpłatny dla uczestników, prowadzony przez Moc Lasu. Obowiązują zapisy na email: soltys.laski@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, miejscowości zamieszkania oraz numeru kontaktowego. Spacer kierowany jest do młodzieży i osób dorosłych.

Zbiórki strażaków OSP Laski już zgodnie z harmonogramem odbywają się regularnie w czwartki o godz 17.00. Zespół OSP Laski zdobywa uznanie i zainteresowanie wśród młodzieży z Gminy Izabelin.  Nowi młodzi strażacy są już po pierwszym egzaminie teoretycznym, przed nimi egzamin praktyczny w komorze zadymienia.

W Laskach trwa przebudowa ulicy Partyzantów. Chodnik dla pieszych już jest ukończony, pozostały jeszcze trudnienia w ruchu samochodowym. Zalecany jest objazd ul. Zieloną.

Pomiar jakości powietrza w Laskach - sprawdź czym oddychasz! Czujnik jakości powietrza w Laskach https://airly.org/map/en/#52.292259,20.850533,i9926 umieszczony na przedszkolu gminnym w Laskach. Zachęcamy również do wymiany pieców 'kopciuchów', na co samorząd Gminy Izabelin przeznacza znaczne dotacje.

Samorząd gminy Izabelin rozważa umieszczenie w przestrzeni publicznej (na terenie pasów działek gminnych) kompostowników przeznaczonych na skoszoną trawę. Kompostowniki będą przeznaczone na  odpady zielone z przestrzeni publicznych (pasy dróg, placów zielonych, itp.). Prosimy o zgłaszanie miejsc w Laskach, gdzie taki kopostownik sprawdziłby sie najlepiej na adres email: soltys.laski@gmail.com lub telefonicznie do sołtys Lasek: 664 272 788

Laski – mapa ciekawych miejsc naszej wsi. W tym roku tworzymy mapę prezentującą dziedzictwo Lasek. Jakie historie kryje nasza wieś? Które miejsca są ważne dla kolejnych pokoleń mieszkańców? Jak poznać lokalne dziedzictwo i o nim opowiedzieć? Zachęcamy mieszkańców i przyjaciół wsi Laski do nadesłania swoich propozycji ciekawych miejsc z krótkim opisem na adres soltys.laski@gmail.com

Mościska

Mościska to nasz wspólny dom, nasza mała ojczyzna – razem możemy jako pierwsi w gminie spisać historię naszej wsi.

Sołectwo Mościska, Urząd Gminy Izabelin oraz Stowarzyszenie Mieszkańcy Razem, dzięki grantowi uzyskanemu z Fundacji Orlen, przygotowują książkę oraz wystawę o historii Mościsk.

Serdecznie zapraszamy do udziału w jej tworzeniu.

Nieważne, czy mieszkasz w Mościskach rok czy pięćdziesiąt lat, opowiedz nam o tym. Jak Ci się żyje? Co Ci się podoba, a co byś zmienił? 

Jeżeli chciałbyś, żeby Twoje wspomnienia lub historia Twojej rodziny znalazły się w broszurze historycznej o Mościskach, napisz krótki tekst (do 500 znaków) i prześlij na adres w.szatanek@izabelin.pl

Szukamy również starych zdjęć, dokumentów. Jeśli coś masz, zeskanuj proszę lub daj znać. Przyjedziemy, zeskanujemy i oddamy 😊

Czekamy na Twoje materiały do 6 maja.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, dzwoń 509 548 582 lub pisz w.szatanek@izabelin.pl

PRACA

Konkurs na stanowisko Dyrektora Gminnego Przedszkola w Izabelinie i Dyrektora Gminnego Przedszkola w Laskach

Szukamy osoby do sprzątania!

 • Wymagamy dyspozycyjności, odpowiedzialności, zaangażowania, dokładności, samodzielności i umiejętności pracy w zespole (naprawdę fajnym zespole). Oferujemy pracę w pełnym wymiarze godzin na dwie zmiany 6.00-14.00 lub 12.00-20.00.
 • Przekażcie znajomym :) Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem tel. 22 722 89 30
KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

 

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
Polub nas na Facebooku
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online