30 kwietnia 2021 Pokaż wersję online
NEWSLETTER GMINY IZABELIN

Wielkie Samorządowe Czytanie Polskiego Projektu Konstytucji dla Europy Jastrzębowskiego - 3 maja [ONLINE]

MASZ NA TO WPŁYW

Wydział Ochrony Środowiska przygotował broszury w zakresie zbierania wód deszczowych, sadzenia roślin rodzimych oraz kompostowania bioodpadów.

Sprawdź koniecznie i dowiedz się jakie rośliny warto u nas sadzić, jak kompostować oraz co zrobić z deszczówką!

 

Rusza II edycja Programu kompostowania w gminie Izabelin. Kolejnych 100 kompostowników czeka na nowych właścicieli. Kompostuj i obniż swoją opłatę za odpady o 6 zł za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość.

 

Warsztaty kompostowania [nagranie warsztatów online]

 

Jeszcze do 17 maja czekamy na uwagi do projektu izabelińskiej uchwały krajobrazowej. Prosimy przesyłać je na adres: krajobraz@izabelin.pl

 

Do 31 maja zbieramy wnioski do aktualizowanych planów miejscowych Hornówka

WIEŚCI Z GMINY

Sprawozdanie z pracy Wójta Gminy Izabelin - XL sesja [PDF]

XL Sesja w dniu 27 kwietnia 2021, godz. 16:00
Porządek obrad, wyniki głosowania oraz nagranie z sesji są już dostępne.

Zmieniły się terminy wyborów sołeckich w Truskawiu oraz wyborów uzupełniających do Rady Gminy Izabelin!
13 czerwca wybierzemy nowego członka rady oraz sołtysa Truskawia

WiFi4EU – bezpłatny dostęp do Internetu w gminie Izabelin
Dzięki dotacji z funduszy europejskich w ramach programu WiFi4EU, w wybranych miejscach gminy Izabelin dostępny jest już bezprzewodowy, bezpłatny dostęp do Internetu!

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu docelowego substancji w powietrzu
W związku z powyższym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza ograniczenia i zakazy: ograniczenie rozpalania grilli i ognisk, niekorzystanie z instalacji do spalania biomasy drzewnej (kominków, piecyków kominkowych, piecyków ozdobnych), nieużywanie dmuchaw do liści.

Wójt Gminy Izabelin ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż dwóch działek w gminie Izabelin we wsi: Izabelin C i w Laski 

WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym wraz z wykładem Katarzyny Fidler pt. "Wiosna w KPN", 10 maja, godz. 10.30. Zbiórka pod Dyrekcją KPN przy ul. Tetmajera.
Chętne osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w naszych kolejnych spotkaniach, a nie są studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku prosimy o kontakt z sekretariatem CKI pod nr telefonu 22 752-68-26 lub pod mailem sekretariat@centrum.izabelin.pl

 

230. rocznica Konstytucji 3 Maja i 190. rocznica Konstytucji dla Europy - Wielkie Samorządowe Czytanie Polskiego Projektu Konstytucji dla Europy Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Wykład online 3 maja br., godz. 17.00 

 

Konkurs "Rowerowa mapa" 23 kwietnia - 10 czerwca 2021 r. 

WIEŚCI Z SOŁECTW

Laski

Konkurs w Sołectwie Laski na pracę opisową historii Lasek z roku 2020 został zakończony wyróżnieniami dla Pana Waldemara Szatanka, Państwa Jerzego i Moniki Boczek oraz Pani Karoliny Pamięty. Wyróżnienia przyznano z funduszy sołeckich. Serdecznie gratulujemy!

 

Budżet przebudowy ulicy Przedszkolnej w Laskach został przesunięty z tegorocznego budżetu, ze względu na trwające uzgodnienia własnościowe terenu.

 

Został wyłoniony wykonawca polany rekreacyjnej z rekultywacją zbiornika wodnego oraz wybiegiem dla psów w Laskach. Pracę rozpoczną się już w maju: Przedsiębiorstwo Usługowe Kwietniewski Piotr Ul. Piłsudzkiego 526-010 Bodzentyn

 

Koło Gospodyń Wiejskich Kampilaski Zapraszamy na spacer z nordic walking w każdą środę o godz 20:00. Zbiórka w Laskach przy placu zabaw przy ulicy Wieczorka.

 

Mościska

Mościska to nasz wspólny dom, nasza mała ojczyzna – razem możemy jako pierwsi w gminie spisać historię naszej wsi.
Sołectwo Mościska, Urząd Gminy Izabelin oraz Stowarzyszenie Mieszkańcy Razem, dzięki grantowi uzyskanemu z Fundacji Orlen, przygotowują książkę oraz wystawę o historii Mościsk.

Serdecznie zapraszamy do udziału w jej tworzeniu.

 

Nieważne, czy mieszkasz w Mościskach rok czy pięćdziesiąt lat, opowiedz nam o tym. Jak Ci się żyje? Co Ci się podoba, a co byś zmienił? 

Jeżeli chciałbyś, żeby Twoje wspomnienia lub historia Twojej rodziny znalazły się w broszurze historycznej o Mościskach, napisz krótki tekst (do 500 znaków) i prześlij na adres w.szatanek@izabelin.pl

 

Szukamy również starych zdjęć, dokumentów. Jeśli coś masz, zeskanuj proszę lub daj znać. Przyjedziemy, zeskanujemy i oddamy 😊Czekamy na Twoje materiały do 6 maja. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, dzwoń 509 548 582 lub pisz w.szatanek@izabelin.pl

 

PRACA

Nabór na stanowisko inspektor ds. ochrony powietrza

 

Nabór na stanowisko inspektora ds. informatyki w Wydziale Efektywności Procesów oraz Narzędzi IT

Szukamy osoby do sprzątania!

  • Wymagamy dyspozycyjności, odpowiedzialności, zaangażowania, dokładności, samodzielności i umiejętności pracy w zespole (naprawdę fajnym zespole). Oferujemy pracę w pełnym wymiarze godzin na dwie zmiany 6.00-14.00 lub 12.00-20.00.
  • Przekażcie znajomym :) Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem tel. 22 722 89 30
KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
facebook
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online