21 maja 2021 Pokaż wersję online
NEWSLETTER GMINY IZABELIN
MASZ NA TO WPŁYW

Po co nam ta woda? Konferencja rozpoczynająca projekt Kampinoskie Bagna (Kampinos WetLIFE) II
Projekt ma na celu poprawę stanu mokradeł wybranych fragmentów Puszczy Kampinoskiej. Nastawiony jest na ochronę licznych gatunków roślin i zwierząt związanych z mokradłami. Konferencja ma na celu przybliżenie ekologii gatunków, zagadnień związanych z wodą w Puszczy, a także przedstawienie działań, jakie w projekcie są przewidziane dla ich ochrony.

 

Koncepcja zmian w komunikacji autobusowej w gminie Izabelin

Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu zainteresowany poprawą jakości i dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Izabelin. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi propozycjami.

 

Pomagamy jerzykom – niezwykłym ptakom

 

Konkurs architektoniczno – urbanistyczny na opracowanie koncepcji rewitalizacji centrum Izabelina

Jakie powinno być nowe centrum Izabelina? Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi konkursu, organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich

 

Do 31 maja zbieramy wnioski do aktualizowanych planów Hornówka. Szczegóły oraz wzory wniosków:
mpzp wsi Hornówek (zmiany jednostkowe części A, B, D i E)
mpzp wsi Hornówek, część F (rejon INCO oraz działki Nr 92/20 i 99/1)

 

Prekonsultacje projektu planu miejscowego wsi Izabelin C CENTRUM.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego rozpoczynamy pozaustawowe prekonsultacje projektu planu. Na wszelki uwagi, opinie i sugestie zmian czekamy do 30.06.2021 r. Prosimy kierować je na adres mailowy: kancelaria@izabelin.pl lub dostarczać do Urzędu Gminy w wersji papierowej.

 

II edycja programu kompostowania - odbierz kompostownik!

WIEŚCI Z GMINY

Bezpłatna densytometria dla kobiet w wieku 55-80 lat

 

NIE nowotworom u dzieci

 

Czwartkowe spotkania z geriatrią, reumatologią i rehabilitacją

Bezpłatne, otwarte wykłady dla chorych, ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych 27 maja 2021, godz. 10:45-12:15

 

Świadome Rodzicielstwo - Program Edukacyjny dla Przyszłych Rodziców
Zapraszamy do udziału w kursach chętne mieszkanki gminy Izabelin same bądź z osobą towarzyszącą. Zajęcia obejmują spotkania z położnymi, pielęgniarką, lekarzem, dietetyczką, instruktorką ćwiczeń i fizjoterapeutką. Kursy są bezpłatne - w całości finansowane ze środków Gminy Izabelin.

WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY

Zapraszamy wszystkich seniorów w podróż do USA. Wykład Tomasza Tułaka pt. "USA płd.-zach.", online 24 maja (poniedziałek) godz. 10.00. Chętne osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu, a nie są studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku prosimy o kontakt z sekretariatem CKI pod nr telefonu 22 752-68-26 lub pod mailem sekretariat@centrum.izabelin.pl lub j.winkler@centrum.izabelin.pl

Dzień Dziecka z Centrum Kultury Izabelin – kulturalnie i sportowo 30 maja (niedziela) godz. 10:00-18:00

Swing Club na Mazowszu Skaldowie na jazzowo – koncert „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” Trio Wojciecha Gogolewskiego 4 czerwca, godz. 19:00 bilety już dostępne

Zajęcia plenerowe: tai chi, treningi biegowe, nordic walking 

Konkurs "Rowerowa mapa" - termin nadsyłania prac do 10 czerwca 2021

Wycieczka rowerowa - 22 maja (sobota) godz. 16:00-18:30

WIEŚCI Z SOŁECTW

Laski
Robocze spotkanie z Wójt Gminy Izabelin o stanie remontu ulicy Partyzantów w Laskach (który sprawnie dobiega już do końca!) odbywa się w piątek, 21 maja o godzinie 16.30 przy budynku Straży Pożarnej.

Rozpoczynają się konsultacje KONCEPCJI transportu publicznego dla gminy Izabelin. Otwarte spotkanie w Laskach już w poniedziałek, 24 maja w godzinach 16:00-17:30 przy rondzie (przy sklepie Top Market) Punkty konsultacyjne są również dostępne od rozpoczynającego się weekendu dla każdego mieszkańca na terenie gminy (Sieraków, Izabelin Carrefour, Izabelin przystanek Szkoła). Swoje uwagi można przesłać e-mailem na adres: transport@izabelin.pl

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Kampilaski, z wykorzystaniem przyznanych funduszy samorządowych, ruszyły zajęcia z jogi na powietrzu. Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich chętnych. Odbywają się w sprzyjającyh warunkach przyrody, w ciszy lasu, na powietrzu, w soboty. Godzina zajęć jest uzależniona od dostępności boiska trawiastego w Laskach – grafik aktualizowany jest na bieżąco i dostępny na stronie Koła w mediach społecznościowych. Najbliższe spotkanie w sobotę 29 maja o godzinie 15:00. Prosimy o zabranie karimat. Zapraszamy!

Daj dyla do lasu! Zapraszamy wszystkich chętnych na II leśny relaks w duchu Shinrin-Yoku, w sobotę 22 maja (zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi). ShinrinYoku to relaks, pobycie ze sobą i z naturą. Zanurzenie się w lesie w celu osiągnięcia korzyści zdrowotnych, wprowadzenia się w stan dobrostanu :) Spacer jest bezpłatny dla uczestników, prowadzony przez Moc Lasu. Obowiązują zapisy na email: soltys.laski@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, miejscowości zamieszkania oraz numeru kontaktowego. Spacer kierowany jest do młodzieży i osób dorosłych.

Zajęcia Elastyna – elastyczny fitness zdrowy kręgosłup, odbywają się w czwartki o godzinie 19:30 w auli przedszkola w Laskach (wejście zewnętrzne, zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi). Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich chętnych. Zapraszamy! 

Dzisiaj nastąpi ogólnodostępne otwarcie kin, a my już zapraszamy do obejrzenia filmu Wieści z Mazowsza – smart village i wieś Laski w działaniu. Pasjonujemy się tym co robimy, i dzielimy się wrażeniami!

Jako jedna z trzech wsi w województwie mazowieckim jesteśmy w programie Rezydencji Animacyjnych MPEK 2021. Ogromnie się cieszymy i z niecierpliwością przygotowujemy się do działań z mieszkańcami i dla mieszkańców 
Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej (MPEK) to wieloletni program wspierający merytorycznie działania z pola edukacji kulturalnej i animacji kultury w województwie mazowieckim.

PRACA

Nabór na stanowisko inspektor ds. ochrony powietrza

Specjalista ds. Księgowości w Centrum Kultury Izabelin

Główny Specjalista ds. Księgowości w Centrum Kultury Izabelin

Szukamy osoby do sprzątania!

  • Wymagamy dyspozycyjności, odpowiedzialności, zaangażowania, dokładności, samodzielności i umiejętności pracy w zespole (naprawdę fajnym zespole). Oferujemy pracę w pełnym wymiarze godzin na dwie zmiany 6.00-14.00 lub 12.00-20.00.
  • Przekażcie znajomym :) Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem tel. 22 722 89 30
KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
facebook
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online