18 czerwca 2021 Pokaż wersję online
NEWSLETTER GMINY IZABELIN
WYNIKI WYBORÓW

Wybory uzupełniające do Rady Gminy (13 czerwca 2021). Liczba uprawnionych do głosowania: 602 osoby. Wydano 185 kart do głosowania. 1 głos nieważny. Frekwencja wyniosła 30,73%. Wyniki wyborów 2021:

  • Bykowska Patrycja - liczba głosów: 35
  • Daniel Eliza - liczba głosów: 149

Wyborem mieszkańców Eliza Daniel dołączyła do Rady Gminy Izabelin.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie - czytaj więcej

- - - - - - 

Wybory sołeckie na sołtysa Truskawia (13 czerwca 2021). Liczba uprawnionych do głosowania: 1450 osób. Wydano 343 karty do głosowania. 2 głosy nieważne. Frekwencja wyniosła 23,66%. Wyniki wyborów 2021:

  • Pawlak Piotr - liczba głosów: 61
  • Sienicka Maria - liczba głosów: 280

Wyborem mieszkańców, Sołtysem została Maria Sienicka.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie - czytaj więcej

 

MASZ NA TO WPŁYW

Podsumowanie konsultacji społecznych projektu izabelińskiej uchwały krajobrazowej. Zachęcamy do zapoznania się z rozstrzygnięciem uwag, złożonych do projektu uchwały.

 

Prekonsultacje projektu planu miejscowego wsi Izabelin C CENTRUM. W oczekiwaniu na wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego rozpoczynamy pozaustawowe prekonsultacje projektu planu. Na wszelki uwagi, opinie i sugestie zmian czekamy do 30.06.2021 r. Prosimy kierować je na adres mailowy: kancelaria@izabelin.pl lub dostarczać do Urzędu Gminy w wersji papierowej.

 

II edycja programu kompostowania - odbierz kompostownik!

 

Konkurs - wykonaj poidełko dla owadów zapylających i wygraj jeden z 5 zbiorników do zbierania deszczówki o poj. 265 litrów.

 

Od 1 lipca rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków.  Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchamia od 1 lipca CEEB, której celem jest usprawnienie walki o czyste powietrze w Polsce, w ewidencji będą gromadzone, przetwarzane i analizowane szczegółowe dane o wszystkich budynkach w całym kraju. Każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

 

Stwórz dziki zakątek ogrodu przyjazny owadom zapylającym. Wymień baterie, leki oraz drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na mieszankę nasion łąki kwietnej gotową do zasiania.

WIEŚCI Z GMINY

Ryneczku po sąsiedzku w Gminie Izabelin - 19 czerwca (sobota) -  przyjedź na zakupy i śniadanie z sąsiadem na rowerze. Na terenie ryneczku zostały zamontowane stojaki rowerowe.

 

Pamięci Pięciu z Sierakowa, 20 czerwca (niedziela) - zostanie odprawiona polowa msza święta. Organizatorzy Środowisko ŚZŻAK Grupa Kampinos, UG Izabelin, sołectwo wsi Sieraków, po złożeniu kwiatów zapraszają na wojskową grochówkę.

 

Akcja Krwiodawstwa20 czerwca (niedziela) - akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN”.

 

Przebudowa ulicy Wierzbowej - w związku z rozpoczynającą się przebudową, wprowadzamy czasową zmianę w organizacji ruchu, polegającą na zakazie wjazdu na ul. Wierzbową z wyjątkiem pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji. Utrudnienia powinny trwać do 31.07.2021 r.

 

Bon żłobkowy – złóż wniosek o przyznanie świadczenia na Izabeliński bon żłobkowy. Wniosek i szczegóły na stronie gmina.izabelin.pl/bonzlobkowy

 

Porady specjalistyczne lekarza ginekologa - zapraszamy wszystkie mieszkanki gminy Izabelin do skorzystania z porad. Koszt jednej wizyty dla pacjentki wynosi 25 zł. Zapisy pod numerami telefonu 22 722 61 14 oraz 22 722 63 21.

WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY

20 czerwca (niedziela) Finał IX Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki", godz. 16.00, sala widowiskowa CKI lub online. Gwiazda Festiwalu - zespół VOYSYS. Na żywo i online.

20 czerwca (niedziela) Izabelin Grand Opening - otwarcie Skateparku w Izabelinie, godz. 14.00-20.00, ul. Wojska Polskiego 5, Hornówek. Skatepark w Izabelinie to projekt, który powstał dzięki inicjatywie młodzieży i fanów deskorolki/hulajnogi oraz zaangażowaniu wielu osób, a szczególnie Wójt gminy Izabelin. Liczne spotkania i konsultacje, zbiórka funduszy w wakacyjnej kawiarni Mnie-Mnie w 2019 oraz konsultacje społeczne z młodzieżą spowodowały urzeczywistnienie marzeń. Zapraszamy na otwarcie pełne atrakcji.

26 czerwca (sobota) CKI oraz Fundacja Przyjaciele Alego zapraszają na Popołudnie  "Z miłości do Boga i ludzi". W programie m.in. spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem - autorem książki o księdzu Alim oraz recital Antoniny Krzysztoń

Półkolonie offline

Badmintonowe półkolonie

WIEŚCI Z SOŁECTW

LASKI

W najbliższą sobotę 19.06.2021 Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na jogę na powietrzu o godzinie 12.00 na boiskach Ryś ul. Wieczorka 50 w Laskach. 

Spotkanie dla mieszkańców ulic Piaskowej i Daszewskiego w Laskach odbędzie się w dniu 19.06.2021 w sobotę o godz. 12.00 na rogu ww. ulic w sprawie koncepcji i planów modernizacji ulic i chodników w tym obszarze. 

Koło Kampilaski powiadamia w dniu 26 czerwca o godz. 13:30 odbędzie się Zwyczajne Zebranie Członków Koła Gospodyń Wiejskich na boisku A w obrębie kompleksu Ryś w Laskach ul. Wieczorka 50. Zapraszamy wszystkich członków i zainteresowanych!

Pełen relaks przed nadchodzącym tygodniem (albo po właśnie minionym), zanurzenie się w lesie, niczym nie zmącona cisza, wszystko można, nic nie trzeba. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie Shinrin Yoku - leśny bezwysiłkowy relaks w spokojnym otoczeniu puszczy. Najbliższa niedziela o godz. 18:00 Udział jest bezpłatny, zachęcamy do zgłoszeń n a adres email soltys.laski@gmail.com

Sołtys Lasek ogłasza rozpoczęcie rozpoczęcie rezydencji animacyjnych w Laskach z Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnych w trakcie dwóch najbliższych miesięcy letnich w lipcu i sierpniu. Pani Magdalena Barszcz została wybrana w Laskach na rezydentkę kulturalną i w porozumieniu z radą sołecką w Laskach  będzie odpowiedzialna za prowadzenie spotkań i animacji kulturalnych w naszym sołectwie. Wątki tematyczne animacji mogą dotyczyć historii Lasek, naszych wartości,  budowania wspólnych relacji na płaszczyźnie poszerzania naszej  wiedzy o kulturze, literaturze i ekologii. 

Nakładki asfaltowe ul. Pogodnej i Pocztowej zaplanowano do końca 2021r.

Do zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach przystąpiły  4 nowe osoby. Nowi strażacy - dwie Panie i dwóch Panów, po pomyślnie zdanych egzaminach mogą uczestniczyć w akcjach. Gratulujemy! 

 

KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
facebook
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online