25 czerwca 2021 Pokaż wersję online
NEWSLETTER GMINY IZABELIN
MASZ NA TO WPŁYW

27 czerwca (niedziela) Mobilny punkt szczepień w Izabelinie w godz. 9:00-14:00, uruchamiamy Mobilny Powszechny Punkt Szczepień, który będzie oczekiwać na pacjentów na parkingu Sanobello przy ul. Langiewicza 2, naprzeciwko Kościoła w Izabelinie.
Na dzień 16 czerwca 2021 zaszczepionych mieszkańców gminy Izabelin przynajmniej jedną dawką mamy 5728 osób - co stanowi 54,2%, a pełną dawką 3879 osób - co stanowi 36,7%.
W punkcie będzie podawana jednodawkowa szczepionka firmy Johnson& Johnson. Szczepienia realizowane będą przez SPZOZ w Izabelinie.

 

26 czerwca (sobota) Praktyczne warsztaty kompostowania Warsztaty poprowadzi: Joanna Syta. W programie: błędy jakie popełniamy przy kompostowaniu, przerzucanie, fazy kompostu, przesiewanie.

 

26 czerwca (sobota) Otwarta szafa kiermasz odzieży organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Izabelinie w godz. 10:00 - 14:00. Kierownik GOPS wraz z pracownikami zaprasza na Dzień Otwarty podczas, którego będzie można zapoznać się z ofertą pomocy społecznej skierowaną do mieszkańców.

 

Prekonsultacje projektu planu miejscowego wsi Izabelin C CENTRUM. W oczekiwaniu na wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego rozpoczynamy pozaustawowe prekonsultacje projektu planu. Na wszelki uwagi, opinie i sugestie zmian czekamy do 30.06.2021 r. Prosimy kierować je na adres mailowy: kancelaria@izabelin.pl lub dostarczać do Urzędu Gminy w wersji papierowej.

 

II edycja programu kompostowania - odbierz kompostownik!

 

Konkurs - wykonaj poidełko dla owadów zapylających i wygraj jeden z 5 zbiorników do zbierania deszczówki o poj. 265 litrów.

 

Poprawnie segregujesz - surowce odzyskujesz Coraz lepiej radzimy sobie z segregacją odpadów, jednak często zapominamy o ważnych szczegółach. Im więcej odpadów zostanie poprawnie posegregowane, tym mniej odpadów trafi na składowisko.

 

Od 1 lipca rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków.  Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchamia od 1 lipca CEEB, której celem jest usprawnienie walki o czyste powietrze w Polsce, w ewidencji będą gromadzone, przetwarzane i analizowane szczegółowe dane o wszystkich budynkach w całym kraju. Każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

 

Stwórz dziki zakątek ogrodu przyjazny owadom zapylającym. Wymień baterie, leki oraz drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na mieszankę nasion łąki kwietnej gotową do zasiania.

 

Dotacje celowe do zbierania wód opadowych Gmina Izabelin dopłaci mieszkańcom do budowy instalacji zbierających wody opadowe w miejscu ich powstawania.

 

Odbiór i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w 2021 Mieszkańcy gminy, posiadający na swojej posesji zeskładowane wyroby zawierające azbest, mogą składać w Urzędzie Gminy wnioski o sfinansowanie odbioru (pakowanie i załadunek), transportu i utylizacji (unieszkodliwiania) tych odpadów.

 

Wymiana pieców na paliwa stałe w ramach gminnego programu dotacji celowych Wnioski będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń, do czasu wyczerpania środków przeznaczonych w uchwale budżetowej na dany rok.

WIEŚCI Z GMINY

Sprawozdanie z pracy Wójta Gminy Izabelin - XLII sesja zachęcamy do zapoznania się zesprawozdaniem z działalności Wójta i Urzędu Gminy Izabelin w okresie między sesjami Rady Gminy Izabelin.

 

Przebudowa ulicy Wierzbowej - w związku z rozpoczynającą się przebudową, wprowadzamy czasową zmianę w organizacji ruchu, polegającą na zakazie wjazdu na ul. Wierzbową z wyjątkiem pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji. Utrudnienia powinny trwać do 31.07.2021 r.

 

Bon żłobkowy – złóż wniosek o przyznanie świadczenia na Izabeliński bon żłobkowy. Wniosek i szczegóły na stronie gmina.izabelin.pl/bonzlobkowy

 

Porady specjalistyczne lekarza ginekologa - zapraszamy wszystkie mieszkanki gminy Izabelin do skorzystania z porad. Koszt jednej wizyty dla pacjentki wynosi 25 zł. Zapisy pod numerami telefonu 22 722 61 14 oraz 22 722 63 21.

 

Otwarty konkurs ofert - upowszechnianie sportu w Gminie Izabelin - lato, jesień, zima 2021. Przedmiotem konkursu jest spopularyzowanie sportu w gminie Izabelin, mające na celu kształtowanie uzdolnień i sprawności fizycznej dzieci i młodzieży z terenu Gminy Izabelin.

 

Program „Dobry Start” na nowych zasadach Od 1 lipca 2021 r. realizatorem rządowego programu „Dobry start” będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski on-line na rok szkolny 2021/2022 należy składać do 30 listopada.

 

03.07.2021 (sobota) - zapraszamy na spotkania konsultacyjne dotyczące przebudowy ulic:

  • ul. Wesoła w Hornówku godz. 9.00 (skrzyżowanie z ul. Miazgowskich)
  • ul. Poprzeczna XI godz. 10.30 (skrzyżowanie z ul. Kurowskiego) 
  • ul. Bohaterów Kampinosu 12.00 (skrzyżowanie z ul. Sienkiewicza i Lubomirskiego) 
  • ul. Dolina Jozafata 13.30 (przy głównej bramie cmentarza)
WIEŚCI Z CENTRUM KULTURY

25 czerwca (piątek) Zuzanna // koncert, godz. 18:00, Centrum Kultury Izabelin, wstęp wolny.

25 czerwca (piątek) Koncert Swing Club na Mazowszu - Enerjazzer, godz. 18:00, Centrum Kultury Izabelin, wstęp wolny.

26 czerwca (sobota) Popołudnie "Z miłości do Boga i ludzi", godz. 16:00, plener Pod Sosnami, wstęp wolny. W programie promocja książki "Proboszcz. Opowieść o ks. Aleksandrze Fedorowiczu", występ przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Izabelinie, recital Antoniny Krzysztoń - pieśniarki, kompozytorki, pokaz malowania ikon, lody i lemoniada.

26 czerwca (sobota) Święci z Doliny Niniwy - projekcja filmu i spotkanie z reżyserem Witoldem Gadowskim, godz. 19:30, sala widowiskowa CKI, wstęp wolny.

Od 26 czerwca (sobota) Wakacyjna liga tenisa stołowego - ping pongowy Izabelin, reaktywacja wakacyjnej ligi tenisa stołowego, cykl 4 turniejów w soboty 26 czerwca, 03,10,17 lipca, godz. 17-19, sala gimnastyczna w SP w Izabelinie, ul. 3 Maja 49, wstęp wolny - zapisy w na miejscu u trenera.

27 czerwca (niedziela) Otwarty turniej brydża sportowego w Izabelinie, godz. 16:00, sala gimnastyczna w SP w Izabelinie, ul. 3 Maja 49, wstęp wolny, obowiązują zapisy.

"Sielankowe wakacje" bogata i zróżnicowana oferta warsztatów wakacyjnych, w programie ciekawe zajęcia ze świata kultury i sportu.

Od 1 lipca (czwartek) Nordic Walking - "Izabelińskie Włóczykije", wakacyjny cykl zajęć w czwartki 1, 8, 15, 22 i 29 lipca, godz. 18.30 - 20.30, start przy boiskach sportowych SP w Izabelinie, ul. 3 Maja 49, zajęcia bezpłatne.

3 lipca (sobota) Zagraj w siatkówkę - zajęcia plenerowe w ramach "Sielankowych wakacji", godz. 18:00-20:00, boiska sportowe SP w Izabelinie, ul. 3 Maja 49, wstęp wolny.

10 lipca (sobota) Zatańcz zumbę z Łukaszem Grabowskim - zajęcia plenerowe zumba i bachata w ramach "Sielankowych wakacji", godz. 19:00-21:00, boiska sportowe SP w Izabelinie, ul. 3 Maja 49, wstęp wolny.

Półkolonie offline

Badmintonowe półkolonie

WIEŚCI Z SOŁECTW

LASKI

26 czerwca (sobota) Joga na powietrzu odbędzie się w tym tygodniu w sobotę, o godz.12:00 na boiskach Ryś Laski. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Prosimy o zabranie maty lub kocyka do ćwiczeń.

26 czerwca (sobota) Zebranie Walne Koła Gospodyń Wiejskich Kampilaski rozpocznie się o godz. 13:30. Na boiskach Ryś w Laskach przy ul. Wieczorka 50.

26 czerwca (sobota) Rada Sołecka i Sołtys Lasek zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjaciół wsi Laski na spotkanie z poczęstunkiem już w najbliższą sobotę o godz. 19:00, na terenie rekreacyjnym przy boiskach Ryś Laski. Gościem będzie Magda Barszcz, która spędzi w Laskach całe lato m.in. nagrywając rozmowy z mieszkańcami o historii wsi. Laski, jako jedna z trzech wsi na Mazowszu, biorą udział w  drugiej edycji rezydencji animacyjnych w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej. Więcej o rezydencji

30 czerwca (środa) Walne zebranie zarządu i członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach odbędzie się o godz. 18:00 w budynku OSP, przy ul. Partyzantów 30.

Plan na kanalizację, budowę wodociągów, nową nawierzchnię oraz uspokojenie ruchu (strefa 20) dla ulicach Daszewskiego i Piaskowej był dyskutowany na spotkaniu mieszkańców i przedstawicieli Urzędu Gminy oraz GPWIK Mokre Łąki. Będzie zrealizowany do końca 2024 roku. Najbardziej wymagającą częścią jest budowa kanalizacji, wymagająca zewnętrznych uzgodnień. Natomiast zaproponowano, aby wodociąg ukończyć we wcześniejszym możliwym terminie. Bieżące utrzymanie będzie realizowane do czasu zakończenia prac jak dotychczas, jednak z uwzględnieniem usuwania wierzchniej warstwy, tak by zapobiec dalszemu podnoszeniu drogi (szczególnie w jej początkowym odcinku). Mieszkańcy zwracają się z ogromną prośbą do kierowców o zwolnienie podczas przejazdu samochodem i nie kurzenie. Dziury w początkowym odcinku oraz w tzw. ‘odnodze’ zostały zgłoszone do wyrównania. 

MOŚCISKA

Wszystkich zainteresowanych historią Mościsk i starymi zdjęciami, zachęcamy do obejrzenia wystawy plenerowej wiszącej na terenie wsi przy ul. 3 Maja 19 oraz lektury broszury wydanej na tę okoliczność - czytaj więcej

PRACA

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Izabelinie poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko: specjalista ds. uczniowskich w zakresie animacji kulturalno-oświatowej.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Izabelinie poszukuje osób gotowych do podjęcia zatrudnienia w charakterze opiekuna wykonującego usługi opiekuńcze w zaspokajaniu codziennych potrzeb oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla mieszkańców gminy Izabelin.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie

KORONAWIRUS - INFORMACJE

Aktualne zasady bezpieczeństwa

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021
Odwiedź naszą stronę
facebook
Modyfikuj swoją subsrybcję    |    Pokaż wersję online